Lütfen Destek İçin Reklamlara Tıklarmısınız ?


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hurda Satımı
#1

Lütfen Destek İçin Reklamlara Tıklarmısınız ?Birçok kişi hurdacı dükkânlarına ya da direk mahallelerinizde dolaşan hurdacılara kullanılmayan eski eşyalarını satmışlardır. Ancak bazı durumlar var ki değerinden daha az sattığınız eşyalar bile olmuştur. Bunun sebebi hurda satımı konusunda ve eşyanın değeri konusunda bilgi sahibi olmayışınızdan dolayıdır.

Hurdacı dükkânları bir eşyayı alırken değeri 5 ise en fazla 2 vermektedir. Satan kişilerde nasılsa kullanmıyorum diyerek değerinden az fiyata satmaktadır. Daha sonra hurdacılar aldıklarını eşyayı temizleyip tamir ettikten sonra daha fazla fiyata satarak kâr etmektedir. Sattığınız eşya demir ağırlıklarında eşyalar ise demir fabrikalarına satmaktadırlar. Ancak kırık koltuk, çalışmayan buzdolabı gibi eşyalar ise ya tamir edip ikinci el dükkânlarına satmaktadır. Ya da aynı şekilde demir fabrikalarına demirleri satmaktadır. Bu sayede hurdaların değerini arttırarak satmaktadırlar.

Özellikle İstanbul hurdacı dükkânları, diğer şehirlere göre daha fazla hurda buluyor ve satıyor. Bu yüzden hurdacılara satım yaparken eşyanın değerini az çok internet üzerinden öğrenerek değerini öğrenebilirsiniz. Örneğin 1 kilo demirin fiyatı, kumaşların fiyatları, teknolojik cihazların ya da diğer eşyalarınızın değerlerini araştırarak öğrenebilirsiniz. Hurdacılar bu konuda uzman olduğundan dolayı isterseniz onlara dahi satmadan evvel böyle bir eşya olsa ne kadar eder diye sorabilirsiniz. Ancak size düşük fiyat vereceklerini unutmayınız. Hurdacıların kazançları yüksek olmasının en büyük sebebi aldıkları değersiz olan eşyaları çok düşük fiyatlarda satın almalarından dolayıdır.

Lütfen Destek İçin Reklamlara Tıklarmısınız ?


Ara
Cevapla }

Lütfen Giriş Yapın & Kayıt Olun.
Bize Destek Olmak İçin Lütfen Hemen Giriş Yapın & Kayıt Olun
Hemen Kayıt Ol
Sitemize Çok Kolay Bir Şekilde Kayıt Olabilirsiniz. Kayıt olarak birçok içeriğe ücretsiz erişebilirsiniz !
&
Giriş yap
Zaten Bir Hesabınız Var Mı? Giriş yap.

Hızlı Menü:


Lütfen Destek İçin Reklamlara Tıklarmısınız ?