Lütfen Destek İçin Reklamlara Tıklarmısınız ?


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ssd Harddisk
#1

Lütfen Destek İçin Reklamlara Tıklarmısınız ?Bilgisayarlar, diğer pek çok icat gibi bazı ihtiyaçlar için geliştirilmiştir. Bunlar; karmaşık hesaplamaların hızlı yapılabilmesi, veri işleme ve diğer görevlerdir. Bu amaçlar doğrultusunda veri işleme görevlerinin yanında işlenen verileri depolamaları da gerekmiştir.  Veri depolamak amacıyla 1950’li yıllarda ortaya çıkan sabit diskler; zaman içerisinde boyut, yapı ve kapasitelerinde çeşitli değişikliklere uğradı. HDD kısaltması ile bilinen hard diskler, veri depolama işlemleri için geçmişten günümüze kullanılmaya devam ettiler. Yapılarında bulunan mekanik disklerin hızla dönüşü ile okuma ve yazma işlemi gerçekleştiren hard disklerin yerini zamanla Ssd Harddisk denilen elektronik veri depolama aygıtları aldı.
Ssd Harddisk’in Doğuşu
İngilizce “Solid State Drive” adı verilen ve Türkçe ’ye “Katı Hal Sürücü” olarak çevrilen Ssd, yeni nesil bir sabit disktir. Eski model sabit disklerden en önemli farkı, yapısında herhangi bir mekanik parça bulundurmamasıdır. Yapısında tek bir devre kartı bulunur. Bu devre kartı üzerinde bulunan yongalar aracılığıyla veriyi okur, yazar ve depolar. En genel tanımıyla, birden fazla flash belleğin oluşturduğu büyük bir flash bellek olarak düşünülebilir. Ssd Harddisk flash belleklerden farklı olarak, taşınabilir olmayıp, bilgisayar kasası içerisinde çalışıyor olmaktadır.
Ssd Harddisk Avantajları
Bu diskler, yapıları gereği pek çok avantaja sahiptir. Öncelikle veriyi depolama, yazma ve okuma hızları yüksektir. Bu hız, kullanıcıların bilgisayarlarını çok daha hızlı açıp kullanabilme ve kapatabilme imanı verir. Hard disklere kıyasla daha az elektrik tüketirler ve bu sayede çok daha az ısınırlar. İçerisinde mekanik parçalar bulunmadığından sessiz çalışırlar ve daha az alan kaplarlar. Yine mekanik parçalara sahip olmadıklarından titreşime daha dayanıklıdırlar. Ayrıca uzun ömürlüdürler. Bu diskler, ilk ortaya çıktıklarında hem okuma ve yazma hızları, hem de depolama boyutları oldukça düşüktü. Ancak günümüzde okuma hızları 540 Mb/s, yazma hızları 520 Mb/s’ye ve depolama kapasitesi olarak da 4 Terabyte’a ulaşmış durumdadır.
https://www.incehesap.com/ssd-harddisk-fiyatlari/ adresinde farklı marka, kapasite ve hızlarda Ssd Harddiskmodellerini bulabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünlere, avantajlı ödeme seçenekleri ve kargo hizmeti ile adresinizde hızlı bir şekilde teslim alabilirsiniz.
 

Lütfen Destek İçin Reklamlara Tıklarmısınız ?


Ara
Cevapla }

Lütfen Giriş Yapın & Kayıt Olun.
Bize Destek Olmak İçin Lütfen Hemen Giriş Yapın & Kayıt Olun
Hemen Kayıt Ol
Sitemize Çok Kolay Bir Şekilde Kayıt Olabilirsiniz. Kayıt olarak birçok içeriğe ücretsiz erişebilirsiniz !
&
Giriş yap
Zaten Bir Hesabınız Var Mı? Giriş yap.

Hızlı Menü:


Lütfen Destek İçin Reklamlara Tıklarmısınız ?